USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Ibis Itu Plaza Shopping Itu Ibis Itu Plaza Shopping Itu Français Ελληνικά עברית Ibis Itu Plaza Shopping Itu Ibis Itu Plaza Shopping イトゥー 한국어 Magyar Nederlands Polski Ibis Itu Plaza Shopping Itu Ibis Itu Plaza Shopping Itu Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Ibis Itu Plaza Shopping Hotel

Avanceret Booking
2026-09-27
2026-09-28

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

100

Ibis Itu Plaza Shopping Hotel 3*

 WiFi

Wi-Fi

 24-timers service

24-timers Reception

 Indtjekning/Udtjekning

Hurtig ind-/ udtjekning

 Fitness/Motionscenter

Fitnesscenter

 Mad/Drikke

Bar/ Lounge område

 Børnevenlig

Børnemenu

 Adgang for rullestole

Adgang til kørestol

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr

Kæledyr tilladt


Ibis Itu Plaza Shopping er et 3-stjernet hotel 2 km fra Museu Republicano "Convencão de Itú" og 2,1 km fra Cidade da Criança. WiFi tilgængelig i offentlige områder holder dig online, og serviceorienteret personale hjælper dig med alt, hvad du har brug for på et godt ophold.

Indkvarteringen ligger 25 minutters gang fra centrum af Itu. Du kan komme til Kirke for Vor Frue af Candelaria om få minutter i bil.

På a la carte-restaurant serveres der en gratis buffet. Nyd et besøg på Ibis Kitchen restaurant, som tilbyder brasiliansk køkken. Gæster på Ibis Itu Plaza Shopping Hotel kan nyde forskellige spisemuligeheder tilgængelige i denne lounge bar.

  • Lokale seværdigheder
  • Praca dos Exageros
    3,5 km
  • Eixo Historico
    2,3 km
  • Museu da Musica
    2,2 km
  • Fazenda Santo Antonio da Bela Vista
    4,5 km
  • Geological Survey of Varvite Park
    3,9 km
  • Museu da Energia de Itu
    2,1 km
  • Padre Jesuino do Monte Carmelo Religious Arts Museum
    2,2 km
  • Casa Imperial
    2,3 km
  • Lufthavne
  • Sao Paulo Viracopos Lufthavn
    40 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • 24-timers Reception
  • Hurtig ind-/ udtjekning
  • Kæledyr tilladt
  • Handicapværelser/ faciliteter
  • Adgang til kørestol
  • 24 timers vagtservice
  • Bagageopbevaring
  • Allergivenlige værelser
  • Elevator
  • Kaffebar
  • Sodavandsautomat
  • Røgdetektorer
  • El-ladestation
  • Handicaptoilet
  • Handicap bad
  • Brandslukkere
  • Nøglekortadgang
  • Nøgleadgang

Måltider og drinks

  • Snackbar
  • Bar/ Lounge område
  • Særlige diætmenuer

Aktiviteter og afslapning

  • Fitnesscenter

Services

  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Velkomstdrink
  • Fax/fotokopiering

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Lydisolerede vinduer
  • Gratis toiletartikler
  • Vask på værelset
  • Fladskærms TV
  • Telefon med direkte linje
  • AM/FM vækkeur
  • Børnemenu
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 15:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der tillades maksimum 1 ekstra senge på et værelse.

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel?

    Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel.
  • 🚗

    Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i et Ibis Itu Plaza Shopping Hotel?

    Et Ibis Itu Plaza Shopping Hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i det Ibis Itu Plaza Shopping Hotel?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på det Ibis Itu Plaza Shopping Hotel er 27$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • ❓

    Hvilken betalingsmetode kan man benytte på Ibis Itu Plaza Shopping Hotel?

    Gæsterne på Ibis Itu Plaza Shopping Hotel kan betale med Visum, Mastercard og American Express.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Itu hotellet?

    Itu hotellet tilbyder Dobbeltværelse, Værelse Superior med to enkeltsenge og Værelse Standard med en queensize-seng at vælge imellem.
  • ❓

    Tilbyder det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel overnatning til handicappede?

    Ja, denne det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel har kørestols adgang, badeværelser for handicappede og værelser med handicapfaciliteter. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte.
  • 📱

    Er der nogen forretningsfaciliteter i det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel?

    Forretningsgæster på det 3-stjernede Ibis Itu Plaza Shopping Hotel kan gøre brug af et skrivebord og en fotokopimaskine.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-27
2026-09-28

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Ibis Itu Plaza Shopping Hotel, Brasilien

Av Wolko Orni Yedlin 1251, Itu, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © allsaopaulohotels.com

All rights reserved